• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Dlaczego nie wszystkie pytania pojawiają się na głównej stronie?

+3 głosów

Wchodząc na zapytaj.zhp.pl przez feed RSS zauważyłem, że nie wszystkie pytania, które mam w feedzie, znajdują się na stronie głównej. Widać je jednak po kliknięciu na "Pytania" lub "Bez odpowiedzi".

Jako że takie "ukrycie" znacząco zmniejsza zasięg tych pytań (np. http://zapytaj.zhp.pl/10123/gra-nocna-dla-hs - 8 wyświetleń, zadane z grubsza w tym samym czasie pytanie Gacka http://zapytaj.zhp.pl/10121/pr%C3%B3ba-harcerza-a-osoby-doros%C5%82e - 51 wyświetleń), zaciekawiło mnie - jaki jest klucz, którym kieruje się system (bo rozumiem, że to automat, a nie administratorzy), wybierając pytania na główną? I czy na pewno przy takiej ilości pytań jakikolwiek klucz jest potrzebny? ;)

Edit: O, moje pytanie też nie poszło na główną :P Czyżby to w takim razie klucz kategoriami i bardziej "opłaca się" wrzucać pytanie bez kategorii niż dajmy na to do "Pomysł na..." albo "meta-zapytaj"? Przetestujemy więc zmianę kategorii na brak kategorii...

Edit 2: Voila, główna. Kochani administratorzy - to jest antypromocja umieszczania pytań w kategoriach, które nota bene są bardzo sensowne. Tak ma być? ;)

pytanie zadane 20 czerwca 2014 w meta-zapytaj przez użytkownika staszeknowak (1,904)   4 24 49
Współczynnik akceptacji: 75%

zmienione kategorie 20 czerwca 2014 przez użytkownika staszeknowak
   

1 odpowiedź

+1 głos
 
Najlepsza
Staszku, tak, tak ma być.

Kategorię "pomysł na..." wywaliliśmy z głównej, gdyż są to w ogólności pytania, które w ogóle nie powinny się znaleźć na tej stronie, gdyż nie pasują do jej założeń. Niektórzy jednak potrzebę ich zadawania, więc żeby ich uporczywie nie usuwać, wrzucamy je do tej kategorii. Nie pojawiają się na stronie głównej, ale na stronie "wszystkie pytania" już jak najbardziej. Taka trochę łagodniejsza polityka - zamiast usuwać, ukrywamy jedynie z głównej.

Pytania z kategorii meta-zapytaj też są dla standardowego użytkownika nieistotne, tzn niekoniecznie musi je zobaczyć na stronie głównej. Dlatego ta kategoria również nie pokazuje się na stronie głównej. Traktujemy ją trochę jako "często zadawane pytania" do których potem możemy użytkowników odsyłać za pomocą odnośników.

Jeśli masz jakiś pomysł na ulepszenie tego systemu - chętnie Cię wysłuchamy :)
odpowiedź 20 czerwca 2014 przez użytkownika Gacek (9,215)  
wybrane 20 czerwca 2014 przez użytkownika staszeknowak
Dzięki. Tak naprawdę to sercem i duszą jestem z Wami w tej decyzji, zastanawiam się tylko, czy, póki nie ruszył jeszcze centralny bank pomysłów, zapytaj.zhp.pl nie jest naturalnym kanałem dla tych mniej doświadczonych, którzy pomysłu poszukują - bo tych ludzi jest masa i skądś to się bierze (może z ograniczonej umiejętności formułowania pytań do Google'a albo umysłu zamkniętego na używanie nieharcerskich stron na harcerskie potrzeby - bo dobre zapytanie w wyszukiwarce rozwiązuje 95% problemów z "Pomysł na...").

Miejmy nadzieję, że ten ruch faktycznie zmaleje po otwarciu CBP. Na razie odpowiedź mnie satysfakcjonuje, chociaż może warto gdzieś taką informację dać jasno, żeby nikt się nie dziwił, że "nie może znaleźć swojego pytania" ;)
Mam nadzieję, że CBP trochę problem rozwiąże, choć to wszystko zależy od odzewu ludzi i liczby konspektów tam zamieszczonych. Na razie niestety już jest poślizg we wdrażaniu CBP :/

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 83 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2021 w meta-zapytaj przez użytkownika afftlen (677)   4 7 19
+11 głosów
1 odpowiedź 348 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2014 w meta-zapytaj przez użytkownika JM (1,837)   21 45 64
+4 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2013 w meta-zapytaj przez użytkownika royas (22,154)   84 264 487
0 głosów
2 odpowiedzi 143 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2020 przez użytkownika Mleczkokokosowe (171)   9 14
0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2014 w meta-zapytaj przez użytkownika niezalogowany  
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...