Jeśli chodzi o to co zaczyna się
1. Wędrownik jest zawsze gotów pełnić służbę w dobrej sprawie, nie opuści nikogo w potrzebie, chętniej daje niż bierze.
2. Wędrownik jest odważny i sprawiedliwy, mówi prawdę, wiernie dotrzymuje danego słowa, sumiennie spełnia swoje obowiązki.
3. Wędrownik daje dobry przykład innym.
to nie jest to elementem metodyki wędrowniczej.
Ja w tym widzę po prostu nieco inne ujęcie prawa harcerskiego. Czy jest sens to wprowadzać? Myślę, że za dużo Praw nie jest dobre. W przyrzeczeniu, prawie, dewizie, kodeksie chodzi o to żeby cały czas mieć w głowie ich sens i stosować w codziennym życiu. Robienie o tym zbiórki będzie po prostu nudne i nie wniesie wiele nowego. Swoją drogą jeśli nie jest się "ekspertem metodycznym" lepiej nie wprowadzać modyfikacji w metodykach, bo łatwo zejść na manowce. Oczywiście można ten materiał wykorzystać ale raczej element (obok różnych komentarzy do prawa) w jakiejś formie dyskusyjno-refleleksyjnej o ideałach, prawie, normach, postawach. Osobiście widziałbym coś takiego raczej wieczorem na biwaku, niż na zwykłej zbiórce.
O konstytucji DW jest sporo materiałów. Proponuję: zapytać drużynowego czemu jej nie macie, lub czemu nie stosujecie; a jeśli to Ty jesteś drużynową, to jak najszybciej uzupełnić wiedzę o metodyce wędrowniczej i udać się na kurs drużynowych wędrowniczych.