• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


studenci wychowawcy na koloni.

+3 głosów
wszędzie w dok. pisze ze wychowawca na koloni lub obozie mogą być studenci szkół wyższych kierunków i specjalności, których program obejmuje przygotowanie pedagogiczne, po odbyciu odpowiedniego przeszkolenia; co to znaczy po odbyciu odpowiedniego przeszkolenia? tzn. jakiego?
pytanie zadane 2 czerwca 2014 w HAL/HAZ przez użytkownika MajewsQa (327)   5 12 24
Współczynnik akceptacji: 13%
   

1 odpowiedź

+3 głosów
 
Najlepsza

Co do tego, kto może być wychowawcą, to rozporządzenie wymienia:

§ 12. 1. Wychowawcami w różnych formach wypoczynku mogą być:
1) nauczyciele;
2) studenci szkół wyższych kierunków i specjalności, których program obejmuje przygotowanie pedagogiczne, po odbyciu odpowiedniego przeszkolenia;
3) słuchacze kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów językowych, po odbyciu odpowiedniego przeszkolenia;
4) osoby posiadające zaświadczenia o ukończeniu kursu dla wychowawców kolonijnych, obejmującego program określony w załączniku nr 5 do rozporządzenia;
5) instruktorzy harcerscy w stopniu co najmniej przewodnika;
6) przodownicy turystyki kwalifikowanej oraz instruktorzy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego;
7) trenerzy i instruktorzy sportowi.
2. Osoby wymienione w ust. 1 pkt 4-7, powinny spełniać następujące warunki:
1) mieć ukończone 18 lat życia;
2) posiadać co najmniej średnie wykształcenie, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Warunek określony w ust. 2 pkt 2 nie dotyczy instruktorów harcerskich, o których mowa w ust. 1 pkt 5, pełniących funkcję wychowawcy w formach wypoczynku prowadzonych przez organizacje harcerskie.

Co do tego odpowiedniego przeszkolenia z par. 12 ust. 1 pkt 2-3, to na stronie dolnośląskiego KO znalazłem dokument, który określa to tak:

Odpowiednie przeszkolenie -  zajęcia ujęte w programie studiów zawierające program kursu przygotowawczego  dla wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży określony w rozporządzeniu.

Wynika z tego, że program takich studiów musi zawierać de facto program kursu wychowawców kolonijnych.

odpowiedź 2 czerwca 2014 przez użytkownika cebul (10,528)   20 80 176
wybrane 31 lipca 2014 przez użytkownika MajewsQa

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 843 wizyt
+5 głosów
1 odpowiedź 825 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2014 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Blada (804)   4 18 28
+1 głos
0 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2016 w HAL/HAZ przez użytkownika Bogna (110)   1 3
+1 głos
1 odpowiedź 900 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 96 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w HAL/HAZ przez użytkownika Izerika (107)   4
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...