• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Jakie macie pomysły na mini festyn harcerski?

+6 głosów
W ramach tegorocznej akcji naborowej 2 września organizujemy pod szkołą mini festyn harcerski. Każdy wychodzący ze szkoły będzie miał możliwość obejrzenia prezentacji naszych zdjęć i wzięcia udziału w zajęciach na kilku stoiskach. Brakuje nam jednak pomysłu na stoisko, które chcieliśmy nazwać "jamborowym" - zostało nam mało czasu, a chcielibyśmy przeprowadzić jakąś krótką, intrygującą/ciekawą aktywność związaną właśnie ze spotkaniami międzynarodowymi. Jakieś zadanie do wykonania...
Jest to liceum. Chcemy przyciągnąć uwagę głównie pierwszych klas.
pytanie zadane 1 września 2013 przez użytkownika KoT (6,404)   28 75 126
Współczynnik akceptacji: 21%
   
Na razie nie zamykam, bo może jeszcze ktoś coś doda, a odpowiedzi przydadzą się innym.
W każdym razie postanowiliśmy zmienić koncepcję i zrobić małą zabawę z węzłami - polega to na tym, że każda z 2 osób ma związane sznurkiem ręce, a sznurki te krzyżują się; zadanie polega na tym, żeby "odczepić" się od siebie nie zdejmując pętli z rąk (nie przecinać itd.). To taka żeglarska zabawa ;) Trochę myślenia i kombinowania, a do tego sporo śmiechu. I można się potem przed znajomymi pochwalić jak się zna zasadę :)
O Jambo będzie tylko mała wystawa.

1 odpowiedź

+4 głosów
Załatwić komputer (albo kilka) z dostępem do internetu. Można wtedy spróbować złapać jakiś skautów na scoutlinku (albo umówić się tam z jakimiś znajomymi skautami jeśli utrzymujecie kontakt lub chociaż wymieniliście kontakty na jamboree).

Albo niech poszukają jakiś informacji o skautach (taki quiz, ale z możliwością szukania informacji w internecie). Można ich wtedy nakierować na różne ciekawostki o skautach (liczba skautów na świecie, w jakich państwach nie ma skautingu, może trochę historii, Bear Grylls, gdzie i kiedy kolejne Jambo, JOTA, JOTI, JOTT). Warto też zapowiedzieć (np. przez odpowiednie pytanie) JOTI i może zrobicie sobie wtedy LAN party? Ostatnio takie miało miejsce u nas w hufcu i polecam - mogę podzielić się pomysłami ;)
odpowiedź 1 września 2013 przez użytkownika qj0n (16,198)  
edycja 1 września 2013 przez użytkownika qj0n
Nigdy nie brałam udziału w JOTT, JOTA ani JOTI... Chętnie się czegoś o tym dowiem :)
Jamboree On The Trail - co roku jakoś koło weekendu majowego. Na całym świecie skauci wychodzą na wędrówki i spotykają się na szlaku. Duży wędrowniczy JOTT organizuje co roku Referat Wędrowniczy Chorągwi Gdańskiej - polecam.
Jamboree On The Internet - co roku w październiku jakoś. Wspólne chatowanie na IRC-u (scoutlink - serwer IRC-a dla skautów) oraz inne łapanie kontaktów ze skautami ze świata. U nas w hufcu wszyscy wzięli laptopy, powieszono mapę świata i każdy zaznaczał, z kim nawiązał kontakt. Na bazie tego było kilka konkursów - kto skontaktuje się z najbardziej egzotycznym krajem, największą ilością krajów itp. Sam WOSM organizuje wtedy jakieś konkursy - można wymieniać się kodami, zdobywa się punkty itp. Tu jest napisane na temat ZHP w JOTI: http://joti.zhp.pl/
Jamboree On The Air - w tym samym czasie co JOTI, ale w eterze (krótkofalówki i inna łączność radiowa). Nie znam się na tym i nigdy nie brałem udziału (ale jeśli macie kontakt z pasjonatami to może być bardzo ciekawe!).
Za każdym razem można wcześniej zgłosić uczestnictwo i (za opłatą) dostanie się plakietki imprezy od WOSM-u.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w Pomysł na... przez użytkownika julkkaga (248)   8 21 28
0 głosów
1 odpowiedź 542 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Pomysł na... przez użytkownika chomik95 (221)   3 9 13
+3 głosów
2 odpowiedzi 2,582 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2014 przez użytkownika PanGruszka (139)   2 2 8
+2 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 przez użytkownika Kacep (150)   1 5
0 głosów
2 odpowiedzi 1,197 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2016 w Pomysł na... przez użytkownika Julia2002 (105)   1 1 3
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...