• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy nadal istnieje funkcja zastępcy komendanta hufca?

+8 głosów

Po ostatnim zjeździe zniknęły ze statutu wszystkie wzmianki o zastępcy komendanta hufca, pozostały o zestępcy kom. chorągwi i naczelnika. Pozostała jednak w "Zasadach tworzenia i działania hufca", jednak ten dokument jest po prostu nieuaktualniony (np. liczbeność komendy min. 5 osób). Czy w związku z tym należy rozumieć, że funkcja ta została zlikwidowana? Czy może stała się jedynie wewnętrzną sprawą organizacji pracy komendy? Czy na zjeździe wybrany komendant może/powinien wskazywać swojego zastępcę w proponowanym składzie komendy, czy powinien wskazywać jedynie skarbnika i programowco-kształceniowca. Czy programowco-kształceniowiec ma być jedynie wyróżnionym członkiem komendy, czy raczej właśnie zastępcą?

Edit:

Sedno: czy decyzja kto będzie zastępcą komendanta jest podejmowana przez zjazd, czy przez komendę już po zjeździe?

pytanie zadane 12 maja 2013 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika royas (20,726)  
Współczynnik akceptacji: 38%

edycja 13 lutego 2014 przez użytkownika royas
   

3 odpowiedzi

+2 głosów
§ 52
1. W skład komendy hufca wchodzą co najmniej 3 osoby, w tym: komendant hufca, skarbnik i osoba odpowiedzialna za program i pracę z kadrą.
2. Komenda hufca:
1) określa organizację i regulamin pracy komendy hufca,

==========================

Nic nie stoi na przeszkodzie by komenda hufca, okreslając swoja organizację, wskazała że zastępcą komendanta jest (równolegle do swojej głównej funkcji) skarbnik lub osoba odpowiedzialna za program i pracę z kadrą lub inny członek komendy (jeśli komenda jest liczniejsza).
odpowiedź 13 czerwca 2013 przez użytkownika harclot (2,580)   13 31 81
0 głosów
funkcja została i w dalszym ciągu instruktorzy mianowani są przez odpowiedniego komendanta chorągwi w rozkazie po zjeździe. Przykład z Wielkopolski: http://dokumenty.zhp.wlkp.pl/rozkazy/2013/2013-04.pdf punkt 2.3.3
odpowiedź 13 czerwca 2013 przez użytkownika LennCart (335)   4 5 15
–2 głosów
TAK (przynajmniej w moim hufcu)
odpowiedź 4 listopada 2013 przez użytkownika KacperFG (1,200)   19 59 87

Podobne pytania

+6 głosów
1 odpowiedź 1,089 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 5 września 2014 w Regulamin mundurowy przez użytkownika Yelle (2,049)   31 60 85
+1 głos
2 odpowiedzi 671 wizyt
pytanie zadane 3 października 2015 w Regulamin mundurowy przez użytkownika hallfgrim13 (150)   3 5 9
0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2017 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Michał Tomicki (175)   1 6 11
+15 głosów
2 odpowiedzi 1,375 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2013 przez użytkownika piotr.pietrzak (1,214)   10 24 36
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...