• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Jak pokonać stres przed pierwszym obozem jako zastępowa?

+2 głosów

Czuwaj!

W tym roku pierwszy raz jadę na obóz. W dodatku jakiś czas temu zostałam zastępową. Boję się, że nie poradzę sobie z dziewczynami np. podczas chatek. Jak pokonać swój stres?

pytanie zadane 18 lutego przez użytkownika Ronnie (566)   2 17 34
Współczynnik akceptacji: 57%
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Hej! Ja w tym roku też zostałam zastępową. Nie wiem czy to Ci pomoże ale jak czegoś się boję/ nie rozumiem lub też potrzebuję pomocy pytam moją przyboczną lub starą zastępową. A co do stresu to pamiętaj że twoi harcerze to też ludzie i możesz z nimi porozmawiać.
odpowiedź 25 lutego przez użytkownika Zuzu (128)   1 3
0 głosów
Czuwaj! Ja rok temu też bałam się, co będzie podczas chatek. Zdałaś już na robinsona lub człowieka lasu? Jeśli tak, masz już duże doświadczenie. Jeśli nie, to znaczy, że będzie Ci bardziej zależało, jeżeli chodzi o to, że Ty też chcesz zdać. To dobry pomysł, żeby zapytać się swojej starej zastępowej. Ona na pewno Ci pomoże. Ja w zeszłym roku powiedziałam sobie, że nie będę zabierać na chatki żadnych nielegalnych rzeczy (kompas, dodatkowa woda, telefon, zegarek, swój prowiant itp. itd.) ani że nie spotkamy się z kolegami z drużyny (jestem w koedukacyjnej). Myślę, że jest to też jakiś sposób, i pewnie wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby nie to, że nie przewidziałam tego, że to moi koledzy przyszli do nas, a kadra to jakimś sposobem zauważyła (lub dowiedziała się). Jeśli boisz się, że wstaniecie za późno, to wystarczy położyć się nie później niż wtedy, gdy zachodzi słońce. Pilnuj tego, żeby nikt nie oddalał się od wyznaczonego miejsca. Naprawdę nie trzeba się bać. Zorganizuj dziewczynom czas, a na pewno wszystko skończy się dobrze. :-)
odpowiedź 13 marca przez użytkownika Iskierka nadziei (181)   1 1 8

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 616 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 79 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 przez użytkownika anniex11 (115)   1 5
0 głosów
0 odpowiedzi 76 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2019 w Pomysł na... przez użytkownika Ronnie (566)   2 17 34
+7 głosów
2 odpowiedzi 818 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...