• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Przenoszę się do innej drużyny... Jak to będzie?

0 głosów
Czuwaj! :D
Zwracam się do was druhowie o pomoc. Ponad rok należałam do drużyny wodnej. Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tam poszłam, chyba tylko ze względu na przyjaciółkę... Mogłam iść do zwykłej. Po roku zdecydowałam się odejść i pójść do jednej z lepszych drużyn "lądowych". Uważam że robię dobrze. Skoro nie interesuje mnie wodniactwo itp. to wolę iść gdzieś gdzie będę się rozwijać. Na 100% postanowiłam że się przenoszę. Do naszej wodniackiej drużyny należało raptem kilka osób, a tam gdzie idę jest prawie 30. Nie mówię że u nas było źle..., Było po prostu dużo luzu, niezbyt bardzo po harcersku. Cieszę się że będę miała ładny mundur, a nie ten gruby wodniacki :D, chociaż nie twierdzę że był brzydki.
Wszystko spoko, tylko jak oznajmić drużynowej że odchodzę? Jadę jeszcze z nimi na obóz gdzie dostanę krzyż, ale od września mnie już nie będzie. W tej drużynie gdzie będę mam również bardzo dobra przyjaciółkę - tam się wszystko ułoży. Jak to oznajmić druhom z drużyny wodniackiej, drużynowej, przyjaciółce? Myślałam żeby napisać list i odczytać go na zbiórce, ale nie wiem... Proszę, jak mam to zrobić? Może byliście już w takiej sytuacji? Pozdrawiam i liczę na dobre i szybkie odpowiedzi :D
pytanie zadane 25 czerwca w Drużyna przez użytkownika ZuzkaXXakzuZ (184)   2 8
Współczynnik akceptacji: 50%
   

1 odpowiedź

0 głosów
 
Najlepsza
Czuwaj! :D

 

Wystaczy po prostu na luzie powiedzieć to drużynowej. Powiedz, że wodniactwo się nie interesuje. Najlepiej powiedzieć to "w twarz". U mnie w zastępie były takie sytuacje, że harcerki pisały przez esemesa, że odchodzą, albo w ogóle nikogo nie informowały, tylko przestawały chodzić na zbiórki. I uwierz, zastępowej było strasznie przykro, że nie chcą jej tego normalnie powiedzieć.
odpowiedź 26 czerwca przez użytkownika Ronnie (430)   2 9 27
wybrane 26 czerwca przez użytkownika ZuzkaXXakzuZ
Widać będę się musiała zdobyć na tą odwagę w cztery oczy :P Myślę że mojej drużynowej będzie bardzo przykro, bo (nie chwaląc się)  jestem bardzo aktywna w drużynie, mam mieć zastęp, zamknęłam już próbę na tropicielkę..., Ale intuicja podpowiada że ja pasuję gdzie indziej. Ok, dzięki za odpowiedź. :D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 113 wizyt
+8 głosów
2 odpowiedzi 1,521 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2013 przez użytkownika dh. Justka (308)   5 7 18
+3 głosów
3 odpowiedzi 353 wizyt
pytanie zadane 26 października 2014 w Drużyna przez użytkownika IkatrinI (212)   1 7 15
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 328 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...