• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Wiek próby wędrowniczej

+1 głos
Działam już w drużynie wędrowniczej od początku roku szkolnego, odkąd jestem w liceum. Czytałam, że próbę na naramiennik wędrowniczy otwiera się od razu po przejściu do DW. Jednak mam 15 lat (poszłam do szkoły w wieku 6 lat). Czy w tej sytuacji mogę już teraz otworzyć próbę np. w styczniu, gdy będę mieć rocznikowo 16 lat czy muszę czekać aż do moich urodzin?
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w Próby przez użytkownika Elfryda (131)   1 6
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

+3 głosów
Hej,

myślę, że to pytanie powinnaś zadać swojemu drużynowemu a nie nam. Są pewne sytuacje gdzie wprowadza się odstępstwa od reguł ale zazwyczaj rozpatrywane indywidualnie.
odpowiedź 9 grudnia 2018 przez użytkownika lenusek (329)   2 5 15
Myślę że drużynowa raczej się zgodzi, martwi mnie bardziej jak zareaguje komisja otwierająca stopnie, w hufcowym regulaminie jest napisane, że należy mieć ukończone 16 lat.
I tu pojawia się bardzo trudne pytanie, dlaczego próbę wędrowniczą, która ma Cię wprowadzić w działania drużyny wędrowniczej, masz realizować w hufcowej kapitule, a nie w swojej drużynie?
Nie wiem jak mam realizować, wydaje mi się że tak mówi regulamin. Jest jakoś inaczej? Żeby otworzyć próbę, należy pokazać ją hufcowej kapitule, pokazać opłacanie składek itd.
Zgodnie z metodyką wędrowniczą próby realizuje drużyna (w wybrany sposób - rada, kapituła). W przypadku, gdy drużyna sama nie umie (np. Dopiero zaczynają, prawie nikt nie ma naramiennika) hufiec może zaoferować pomoc. Ale nie może do niej zmuszać.

Regulamin hufcowej kapituły mówi, jak przeprowadzić próbę w hufcu, więc wymaga np. przyjścia do hufca. Ale nie ma obowiązku (a nawet jest niezalecane) robić tę próbę w hufcu - drużyna lepiej przygotuje Cię do pracy w drużynie ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
+5 głosów
1 odpowiedź 401 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2014 w Drużyna przez użytkownika moni (185)   1 6 10
–5 głosów
1 odpowiedź 352 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2016 w Próby przez użytkownika love_sadness (106)   1 3
+2 głosów
1 odpowiedź 658 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...