• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy każdy członek komendy hufca musi być instruktorem ZHP?

0 głosów

 Czy każdy członek komendy hufca musi być instruktorem ZHP?
Możecie podać paragraf w Statucie? 

pytanie zadane 20 czerwca 2017 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika lekkastopa (120)   2 5 9
Współczynnik akceptacji: 0%

zmienione kategorie 21 czerwca 2017 przez użytkownika qj0n
   

1 odpowiedź

+1 głos

Nie każdy, skarbnik nie musi być instruktorem, wystarczy, by był pełnoletnim członkiem ZHP. Patrz §37 ust. 2 Statutu:

2. Bierne prawo wyborcze mają instruktorzy, którzy opłacili podstawową składkę członkowską oraz mają zaliczoną służbę instruktorską, z następującymi zastrzeżeniami:
1) w wyborach na funkcje skarbników bierne prawo wyborcze mają także pełnoletni członkowie ZHP niebędący instruktorami,

odpowiedź 20 czerwca 2017 przez użytkownika vanadey (14,535)   16 75 275

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
+11 głosów
3 odpowiedzi 1,142 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 402 wizyt
pytanie zadane 13 października 2013 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Hammett (129)   1 5
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...