• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Wyższe wymagania na stopnie

0 głosów
W naszym środowisku próba przed Przyrzeczeniem wygląda jak próba na ochotniczkę (opublikowana w poradniku), próba na ochotniczkę - jak na tropicielkę itd. Na lilijkę czeka się pół roku-rok, na Przyrzeczenie rok od lilijki (pod warunkiem zrealizowania próby), najstarsze harcerki w drużynie mają maksymalnie ochotniczkę, nie otwierają kolejnej próby, bo i tak nie zdążą jej zrealizować przed przejściem do HS (a tam "nie liczy się" próba rozpoczęta w poprzedniej drużynie, nawet jeśli do jej zamknięcia brakuje jednego punktu). Bywało, że druhna nie zdążyła napisać rozkazu o przyznaniu stopnia po zakończonej próbie po obozie po 6 klasie  i nowa druhna w HS (to samo środowisko, tylko inna szkoła) już nie uznaje zamknięcia próby. Czy tak powinno być?

Chodzi mi o to, że próby są trudniejsze i dłuższe, niż propozycje z poradnika, a rozpoczęta próba "nie przechodzi" do wyższej grupy metodycznej.
pytanie zadane 18 stycznia 2017 w Próby przez użytkownika sayyida (149)   5 10
Współczynnik akceptacji: 0%
   

2 odpowiedzi

+1 głos
Nie, tak nie powinno być. Możecie spróbować porozmawiać z namiestnikiem harcerskim w hufcu albo bezpośrednio z kimś z komendy hufca, rozwiązywanie takich sytuacji to jedno z ich zadań.
odpowiedź 18 stycznia 2017 przez użytkownika vanadey (15,286)   16 76 290
0 głosów
Instruktorów Waszego Środowiska powinno się dokształcić. Próby są tak skonstruowane, żeby były odpowiednie dla wieku, dla jakiego są przewidziane. W wymaganiach na stopnie, jest zalecany czas próby, jeśli są one nagminnie przedłużane, to coś nie gra. Tak jak zbyt łatwa próba nie zachęca do realizowania i nie ceni sie zdobytego po niej stopnia, tak próby zbyt trudne i zbyt długie odstręczają od ich zdobywania, co już chba u Was się zaczęło. Macie problem, bo jeśli hufiec Wam nie pomoże, nie wierzę, aby instruktorzy, którzy nakładają zbyt wiele na swoich podopiecznych, chcieli Was-młodych, z niskimi stopniami wysłuchać.
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez użytkownika karbon (1,544)   9 30 61

Podobne pytania

+4 głosów
3 odpowiedzi 1,333 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2014 w Próby przez użytkownika Karolina Sett (139)   3 4 8
0 głosów
0 odpowiedzi 133 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 369 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 800 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2017 w Próby przez użytkownika Zanka (290)   4 8 19
0 głosów
1 odpowiedź 470 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Próby przez użytkownika Radek Król (145)   1 6 10
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...