• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy muszę mieć zgodę komendanta?

0 głosów
Czy muszę mieć zgodę komendanta na wyjazd na kurs organizowany przez chorągiew, w której jestem?
pytanie zadane 31 października 2016 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika agatappp (236)   8 20 26
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

0 głosów
Co do zasady, harcerski przełożony nie jest Twoim właścicielem i jego zgoda nie jest Ci potrzebna do działania. Masz prawo m.in. uczestniczyć w różnych formach działania w ZHP, bezpośrednio na mocy Statutu ZHP (§19). Tym niemniej, czasem organizatorzy różnych kursów wymagają od uczestników rekomendacji np. drużynowego czy komendanta hufca (zależnie od tematyki kursu) z myślą o zapewnieniu odpowiedniego poziomu umiejętności i świadomości uczestników – często żeby kurs miał sens, trzeba już coś wiedzieć na dany temat na początek.

Tak więc, reasumując: co do zasady nie, chyba że organizator danego kursu takiej zgody wymaga.
odpowiedź 31 października 2016 przez użytkownika vanadey (14,845)   16 75 280

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 przez użytkownika agatappp (236)   8 20 26
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 561 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika cytrynka (120)   1 1 6
0 głosów
1 odpowiedź 810 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...