• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Pierwsza zbiórka zastępu

+1 głos
Zostałem zastępowym i niedługo szykuje się pierwsza zbiórka zastępu. Zastęp się już dobrze zna i to nie są nowi harcerze. Chce zrobić coś ciekawego, lecz jest to pion SH zastęp męski i gry i zabawy już trochę są nie na miejscu. Chciałem zrobić zbiórkę organizacyjną (uoporządkować wszystkie sprawy i wyjaśnić jak to będzie wyglądało) poza tym zapoznać ich z historią harcerza po którym mamy nazwę i pouczyć ich co nieco z musztry, ale boje się, że ich trochę zanudzę... Oczywiście oprócz tego będą przerywniki w formie krótkich gier, no ale chciałbym oprócz tego zrobić coś ciekawego. Co sądzicie o mojej zbiórce i czy macie jakieś pomysły?
pytanie zadane 10 września 2016 w Pomysł na... przez użytkownika Kruk (120)   2 2 5
Współczynnik akceptacji: 0%

edycja 10 września 2016 przez użytkownika Kruk
   

3 odpowiedzi

+1 głos
Zabierz ich w teren. Zróbcie coś, co będzie Was "jarać". Na historię i musztrę przyjdzie czas na innej zbiórce. Zróbcie coś zupełnie na luzie, pogadajcie, może pograjcie w podchody albo w jakąś grę na życia z bibuły. Zaplanujcie swój rok wspólnie, zapytaj, co chcieliby robić.

Skoro to HS-y to trzeba dać im trochę samodzielności :)
odpowiedź 13 września 2016 przez użytkownika Aleksandra Golecka (5,237)  
0 głosów
Myślę, że te pomysły, które masz są trochę chaotyczne, ale może połączyć je w jedno tworząc grę z takimi elementami. Na przykład za każde wykonane zadanie (np. poprawnie wykonywana musztra, rozszyfrowanie pytania o bohaterze i odpowiedzenie na nie, węzły, bo to zawsze warto przećwiczyć ;) itp.) niech zdobywają na przykład jedną literkę z nazwy waszej wachty (zastępu u zielonych), a potem po złożeniu całej nazwy podsumujesz zbiórkę, zapytasz czego się nauczyli i przedstawisz, że tak jak współpracowali podczas gry tak powinni zachowywać się w wachcie i na koniec na przykład porozmawiacie o funkcjach w wachcie i tym, jak zmierzacie je rozdzielić, może jeszcze warto opracować siatkę informacyjną dzięki, której łatwiej będzie się wam komunikować. Przedstaw może jeszcze skąd wzięła się nazwa wachty i co ona oznacza dla was, obrzędowość itp. itd, ale najpierw daj im się pobawić, każdy to lubi ;)

Mam nadzieję, że pomogła :)

Czuwaj!
odpowiedź 3 października 2016 przez użytkownika Magda Weber (159)   4
–2 głosów
Możesz pograć w Pif-Pafa , ale to zależy ile twój zastęp ma lat
Możesz zapoznać zastęp oraz drużynę Harcerską z musztrą itp. zrób wstęp, zaproponuj jaką nazwę wymyśliłaś\eś . Mam nadzieje, że pomogłam.  Czuwaj !!!
odpowiedź 10 września 2016 przez użytkownika dh. Maja (434)   9 50 62
Napisałem wyżej, że to pion starszo harcerski więc mają po 13 lat minimum. O mustrzce też pisałem, że chce zrobić. O tym, że zapoznam ich z historią nazwy również napisałem... Więc przykro mi, ale musisz uważniej czytać... (bez obrazy)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 875 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w Pomysł na... przez użytkownika dh. Maja (434)   9 50 62
0 głosów
2 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Pomysł na... przez użytkownika Gosia Fijał (155)   1 7 12
+1 głos
1 odpowiedź 214 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2017 w Pomysł na... przez użytkownika harcerka111 (130)   1 6 9
+1 głos
1 odpowiedź 95 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia w Pomysł na... przez użytkownika Flesz (110)   3
+1 głos
1 odpowiedź 118 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...