• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Powoływanie komisji rewizyjnej

+1 głos
Czy Komendant Hufca może po zjeździe powołać jeszcze jednego członka komisji rewizyjnej hufca?
pytanie zadane 4 listopada 2015 w Drużyna przez użytkownika wieczny_zuch (1,205)   3 24 40
Współczynnik akceptacji: 56%
   

1 odpowiedź

+4 głosów
 
Najlepsza
Nie. Po pierwsze, liczebność komisji rewizyjnej jest określana na zjeździe hufca i nie można jej potem zmienić bez następnego zjazdu, można co najwyżej wymieniać członków. Po drugie zaś, komisja rewizyjna nie podlega komendantowi ani komendzie – to niezależna od nich, równorzędna władza. Wszelkie zmiany w składzie komisji dokonują się jako autonomiczna decyzja komisji, uchwałą, komendant jedynie po fakcie ogłasza zmianę składu w rozkazie.
odpowiedź 4 listopada 2015 przez użytkownika vanadey (13,327)   16 73 246
wybrane 4 listopada 2015 przez użytkownika wieczny_zuch
Czyli osoba niewybrana na zjeździe może się dostać do komisji rewizyjnej uchwałą samej komisji rewizyjnej?

Tak, ale przy założeniu, że wybór na zjeździe był „normalny”, tj. określono liczebność KRH i wybrano tylu jej członków:

  1. musi wygasnąć mandat jednego z wybranych członków KRH, przypadki są opisane w §43 ust. 2 Statutu
  2. KRH uzupełnia swój skład w drodze wyboru nowego członka (§44 ust. 1); oznacza to w szczególności, że członek ten musi mieć bierne prawo wyborcze do KRH, czyli nie jest to sposób na ominięcie wymogów Statutu wobec członków władz i KRH w szczególności
  3. można w ten sposób wymienić do połowy pierwotnego składu, przy czym liczy się liczba osób pozostałych z pierwotnego składu, nie sama liczba wymian („nowy” może zrezygnować i wejście na jego miejsce kolejnego nie jest problemem) (§44 ust. 1 + uchwała 5/XXXIII NSH ZHP z 2006-05-19)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
+4 głosów
2 odpowiedzi 231 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 404 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...