• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy można łączyć funkcję Komendanta Hufca z funkcją skarbnika Chorągwi

0 głosów
Witajcie!

Chciałabym uzyskać informację: Czy Komendant Hufca może być skarbnikiem Chorągwi.
pytanie zadane 24 września 2015 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika irka (105)   1 3
Współczynnik akceptacji: 0%
   

1 odpowiedź

+3 głosów
Przepisy wewnętrzne ZHP (konkretnie Statut, w §37) nie zabraniają takiego połączenia, a więc: z formalnego punktu widzenia może.

W większości przypadków byłby to jednak bardzo zły układ, z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, funkcja skarbnika chorągwi jest bardzo odpowiedzialna i naprawdę absorbująca, więc nie wyobrażam sobie pełnienia jej i równocześnie kierowania codziennym funkcjonowaniem hufca. Po drugie, występowałoby ewidentne zagrożenie konfliktem interesów.
odpowiedź 25 września 2015 przez użytkownika vanadey (12,957)   16 73 239

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 372 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 269 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika cytrynka (120)   1 6
+4 głosów
2 odpowiedzi 213 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 16 października 2015 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika Vistare (120)   1 2 4
0 głosów
2 odpowiedzi 80 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 przez użytkownika agatappp (212)   3 11 22
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...