• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Czy można równocześnie pełnić funkcję komendanta hufca i członka komisji rewizyjnej hufca

+4 głosów

Czy można równocześnie pełnić funkcję komendanta hufca i członka komisji rewizyjnej hufca ?

Ile lat trwa kadencja władz chorągwi?

  prosze o szybka odpowiedz :) 

pytanie zadane 8 września 2014 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika roz (186)   4 11
Współczynnik akceptacji: 20%

otagowane ponownie 10 września 2014 przez użytkownika Gacek
   

2 odpowiedzi

+4 głosów

§ 37 Statutu ZHP :

3. Nie można łączyć funkcji:

(...)

3)        we władzach tego samego stopnia,

odpowiedź 9 września 2014 przez użytkownika R4ku (1,449)   9 26 49
przywrócone 9 września 2014 przez użytkownika R4ku
–4 głosów

Pytasz:

Czy można równocześnie pełnić funkcję komendanta hufca i członka komisji rewizyjnej hufca?

Pomysł niezły: człowiek sam siebie kontrolowałby. Ale na serio: można - w dwu różnych hufcach. W tym samym nie.

odpowiedź 8 września 2014 przez użytkownika Dominik Jan Domin (9,796)   36 87 189
bardzo dziekuje :)
A tu się nie zgodzę.

Statut zabrania "łączenia funkcji we władzach tego samego stopnia" (par. 37, ust. 3, pkt 3). Z tego, co rozumiem nie można mieć dwóch funkcji we władzach hufców - niezależnie od kombinacji. Nie można być nawet komendantem dwóch hufców ani w dwóch komisjach rewizyjnych.

Dlatego nawet w dwóch różnych hufcach nie można łączyć funkcji członka komisji rewizyjnej i komendanta.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2015 w Drużyna przez użytkownika wieczny_zuch (1,215)   8 24 41
0 głosów
1 odpowiedź 674 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 457 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika cytrynka (120)   1 6
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...