• Rejestracja
Pierwszy raz tutaj? Zajrzyj do FAQ!
x
Witamy w serwisie zapytaj.zhp.pl, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych harcerzy.

Możesz też zdobywać punkty za zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Tutaj pomaganie innym się opłaca! Więcej informacji tutaj!


Na wiele pytań odpowiedź znajdziesz w dokumentach ZHP:


Jak należy rozumieć wymóg trzyletniej pracy opiekuńczo-wychowawczej dla kierownika placówki wypoczynku?

+6 głosów

W rozporządzeniu ministra edukacji narodowej w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania czytamy, że

Wypoczynkiem kieruje nauczyciel, czynny instruktor harcerski w stopniu co najmniej podharcmistrza lub inna osoba, posiadająca co namniej trzyletni staż pracy opiekuńczo-wychowawczej (...)

Zweryfikowałem z instrukcją organizacyjną HALiZ, że nie ma po stronie ZHP obostrzenia tego warunku (punkt 4.1 instrukcji, podpunkt 1 - "(...) lub inna osoba o której mowa w §11 ust. 1 (...)" powyższego rozporządzenia MEN.)

Jak w takim wypadku należy rozumieć trzyletni staż pracy opiekuńczo-wychowawczej? Doprecyzowując - czy ponad trzyletni staż w pełnieniu funkcji drużynowego (a więc pracy ciągłej, nie okresowej) spełnia ten warunek? Czy znacie jakąś wykładnię w tym zakresie?

pytanie zadane 30 lipca 2014 w HAL/HAZ przez użytkownika Adam Nowak (1,599)   4 15 47
Współczynnik akceptacji: 100%
   

1 odpowiedź

+7 głosów
 
Najlepsza

Znacie. Istnieje stanowisko MEN z dn. 2010-05-06 wyrażone w piśmie sygn. DKS-III-AKar-613-10/10 skierowanym do Wiceprzewodniczącego ZHR. W stanowisku tym stoi m.in.:

Pracę tego rodzaju [spełniającą wymogi stażu dla kierownika wypoczynku - dopisek mój] wykonuje także instruktor harcerski opiekujący się całorocznie grupą harcerzy, przygotowujący i realizujący program w ramach zbiórek harcerskich, pełniący funkcję wychowawcy w ramach wyjazdów. Zatem, instruktorzy w stopniu przewodnika mogą udokumentować swoją pracę poprzez uzyskanie zaświadczenia od terenowych lub ogólnopolskich władz Związku, w którym znajdzie się informacja o wykonywanej pracy obejmującej łącznie okres trzech lat.

edit: poniżej skan tego pisma, można sobie ściagnąć lokalnie, wtedy jest w niezłej rozdzielczości:

odpowiedź 30 lipca 2014 przez użytkownika vanadey (12,936)   16 73 238
wybrane 31 lipca 2014 przez użytkownika Adam Nowak
Upload grafik powinien działać. 10. przycisk od lewej w dolnym rzędzie w edytorze. Potem 3 zakładka "upload". Maksymalnie 1Mb.
Dzięki za podpowiedź, powiesiłem. :)
Rewelacja. Dokładnie o to chodziło.

Podobne pytania

+7 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2013 w Przepisy, ewidencja, dokumentacja... przez użytkownika musiel (140)   2 5
+5 głosów
1 odpowiedź 333 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2013 w HAL/HAZ przez użytkownika wąski!:D (682)   11 32 54
+5 głosów
3 odpowiedzi 1,410 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2013 w HAL/HAZ przez użytkownika scaut17 (258)   2 8 15
0 głosów
1 odpowiedź 493 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2015 w HAL/HAZ przez użytkownika druzynowy:D (889)   4 23 42
+11 głosów
2 odpowiedzi 392 wizyt
Ta strona używa plików ciasteczek. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich używanie.
Pomysł, wykonanie, osoba odpowiedzialna za działanie serwisu: hm. Szymon Gackowski
...